Akü Takviyesi

Akü Takviyesi

Akü takviyesi, gelen yol yardım taleplerinin çözümünde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yüzden firmamız, bu konuda her zaman için tam kapasite hizmettedir.

Akü takviyesi, uzun süre boyunca şarj durumunun kontrolü yapılmayan akülerin aniden biterek sürücüsünü yarı yolda bırakması durumunda başvurulan bir yöntemdir. Sadece akü bittiği için yeni bir akü almak gereksiz bir masraf olacaktır. Gelgelelim; yolda kalmış aracın çalıştırılması da gereklidir. Dolayısıyla; böyle bir hizmet, yol yardımı yaptığını söyleyen, oto çekici olduğunu söyleyen bir firma tarafından mutlaka ama mutlaka sağlanabilmelidir. Aksi durum düşünülemez bile.

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Takviye işlemini işinin ehli birinin yapması çok daha iyi olacaktır. En işinin ehli kişiler doğal olarak oto tamirciler, oto çekiciler, yol yardımcılar ve bunlara benzer meslek erbapları olmaktadır. Hizmet alanımızda olmanız halinde firmamız bu konuda uzman personeli aracılığı ile size en kaliteli servisi verecektir. Ama tabii takviye işlemini kendiniz de yapmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için internette “Akü takviyesi nasıl yapılır?” sorusu üzerine yazılan sayısız kullanma kılavuzu vardır. Yapılması gerekenler buralarda sıralı olarak yazmaktadır. Eğer kendiniz akü takviyesi yapacaksanız ve bu yazılardan kendinize bir rehber seçecekseniz, güvenilir bir web sitesi olmasına çok dikkat etmelisiniz. Özellikle akü markalarının web sitelerinde yer alan tarifleri kullanmanız en iyisidir.

Akü Takviyesi Zararlı mı?

Bazı otomotivciler akü takviyesinin zararlı olabileceği konusunda tamircileri ve araç sahiplerini uyarmaktadır. Bu görüşü savunanların sayısı hayli fazladır da. Bu durumu tıpkı gece şarjda bırakılan akıllı telefonların, tabletlerin tamamen şarj olduktan sonra uzun süre boyunca hala şarjda bırakılması gibi düşünebiliriz. “Akü takviyesi zararlı mı?” diyenlere yanıtımız şudur: Çok kişi tarafından iddia edilmesine rağmen akü takviyesinin zararlı olduğunu ıspatlayan herhangi bir bilimsel çalışma mevcut değildir. Kaldı ki, yukarıda verdiğimiz telefon tablet örneğinin yeni modellerde bir sakınca taşımadığı da bilinmektedir. Yani; aküyü çok hırpalayacak, gereksiz olacak uygulamalarda bulunulmadığı sürece akü takviyesi yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Ama tabii en doğru olanı akünün durumunu sorumluluk bilinci ile takip etmek, gerektiği anda ertelemeden aküyü doğrudan şebekeden şarj etmek, yolda akü takviyesi yaptıracak bir duruma sürüklenmemektir.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*